Контакт-центр (044) 221-32-33
понеділок-п`ятниця з 8:30 до 17:30
>> >>

ЗМІ про нас

19.01.2015

Як тепер будуть продавати заставне майно українців? (ГАЗЕТА.dp.ua)

Заслужений економіст України Ігор Полховський розповів про функції Біржі банківської застави.

Заставне майно українців буде продавати Біржа банківської застави. Це стосується всього майна, стягнутого фінансистами у кредитних неплатників. Нещодавно президент відмовився підписувати закон, який забороняє виселяти людей із заставного житла, якщо вони прострочили виплату кредиту, взятого в інвалюті.

Коментарі експерта з банківських питань Ігоря Полховського.

Як так вийшло, що біржа запрацювала за день до того, як президент ветував закон про продаж заставного житла?

– Я категорично впевнений, що це не пов'язані дії. По великому рахунку, на ринку з'явився додатковий сервіс, який спробує об'єднати всі бази даних банків в одному кошику для зручності покупців і продавців заставного майна, яке пропонують банки на реалізацію. Адже, якщо зайти на будь-який сайт будь-якого банку, то ми обов'язково знайдемо на ньому рубрику «Продаж заставного майна». Але, по великому рахунку це некоректна назва. Це не заставне майно, це майно, яке банк отримав у процесі роботи з погашення заборгованості по кредиту.

Це можуть бути добровільні угоди між позичальником і банком, де в частині погашення боргу позичальник віддав, наприклад, свій транспортний засіб або квартиру, і при цьому були врегульовані фінансові взаємовідносини. У даній ситуації це майно стає власністю банку, або банк за дорученням продає це майно від особи позичальника. А ця біржа є, по великому рахунку, об'єднувачем всіх цих баз на одному порталі.

Яка процедура продажу житла?

– Є дві теми.

Перша тема – коли позичальник взяв кредит у банку і не зміг з ним розрахуватися, були врегульовані проблеми шляхом добровільної передачі банку свого заставного майна в рахунок погашення кредиту. Умовно кажучи, взяв квартиру, не вдалося розрахуватися, віддав банку квартиру, і пішов без боргів. Не було квартири до кредиту, і зараз немає квартири.

При цьому ця квартира стає власністю банку, і банк починає її продавати, банку потрібні гроші, адже банку, по великому рахунку, квартира не потрібна. Тому банк виставляє у себе на сайті оголошення, що продається квартира. Те ж саме і з автомобілями.

Друга тема – є позичальник, який не гасить кредити, і не хоче врегулювати проблеми. Тобто, грубо кажучи, є кредит. Тому банки продають право вимоги за цією заставою.

Тобто будуть підключатися колекторські фірми?

 – Так. Але колекторські фірми теж працюють у двох аспектах. Вони працюють або від імені банку по довіреності, або дійсно купують на себе право вимоги з дисконтом, і далі вже відпрацьовують це питання безпосередньо напряму. Як правило, є суттєві дисконти.

У цій ситуації тому ж позичальникові дуже вигідно, коли цей кредит викуповує якийсь посередник, тому що, як правило, викуповують з дисконтом, і потім вже можна домовлятися.

Джерело: ГАЗЕТА.dp.ua

закрити вікно